Upozornění občanům

Voda v obci je zdravotně nezávadná, ale vzhledem k současnému vysokému obsahu manganu se nedoporučuje k používání na praní, napouštění bazénů atd. Při styku s chemikáliemi voda zrezne. O změnách budeme občany dále informovat.

03.05.2013   Ing. Přemysl Hofman

Komentáře

odpovědět 08.05.2013 07:01 dotaz
. . . . . . . . . nedoporučuje k používání na praní. . . . . . . Avšak prát musíme??????
odpovědět 09.05.2013 17:30 voda
Dobrý den, můžete, prosím, sdělit jaké kroky jsou v současné době pro zkvalitnění stávající dodávky vody uskutečněny. Píšete, že budete dále informovat o krocích. . . . . předpokládám, že již některé kroky byly učiněny. Úprava, resp. minimalizace, výskytu manganu je možná chemickou cestou . . . uvažuje se o tomto řešení. Chápu, že je to poměrně ožehavý problém, ale pít a prát musíme. Děkuji
odpovědět 11.05.2013 20:44 ...
Taky mě zajímá jak se to řeší dál! Jak mám prát, když mám děti a jak to bude s cenou vody, když jí nemohu využívat tak jak bych chtěla?
odpovědět 13.05.2013 16:28 Přemysl Hofman
Dobrý den, obec není ani dodavatelem vody a ani vlastníkem vodovodního řadu. Všechnu odpovědnost za dodávky a kvalitu vody nese Vodárna Plzeň, která všem tyto dodávky účtuje. Problém se zdrojem vody není otázka dneška, ale je to záležitost, která se táhne již řadu let. Na základě těchto problémů obec připravila projekt a zažádala o dotaci na stavbu nového vodovodního přivaděče pro celou obec. V současné době je na ministerstvu zemědělství, kde byla tato akce zařazena mezi prioritní. Po jednání rady obec zaslala všem stranám dopis (www.hermanovahut.cz/… kde navrhujeme kroky k zamezení o****vání tohoto stavu se špatnou kvalitou vody.

Vložit komentář

Jsou zakázané jakékoliv vulgární či rasistické výrazy, reklamy apod.
Takové komentáře budou správcem odstraněny.
*
*
napište prosím číslovkou šedesát tři :